Plecak psr1Jak wiadomo, każdy z członków Naszej Organizacji (oczywiście jeżeli wypełnił deklarację przystąpienia do ubezpieczenia) w ramach składek, jest dodatkowo ubezpieczony w PZU. Oprócz wypłat pieniędzy w określonych przypadkach, ubezpieczyciel przekazuje Nam pulę pieniędzy, którą musimy wydać na prewencję i ochronę zdrowia. W tym roku, za te środki zorganizowaliśmy wyjazdowe szkolenie dla wszystkich SIP-owców oraz postanowiliśmy ufundować plecak ratowniczy PSP R-1 w komplecie z szynami Kramera, który wspomoże ochronę zdrowia wszystkich pracowników.
Zestaw umożliwia wyszkolonym ratownikom udzielenie pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym na miejscu zdarzenia. Konstrukcja plecaka zapewnia szybki dostęp do całego wyposażenia po jego otwarciu.
Plecak taki znajduje zastosowanie m.in. w zabezpieczeniu dróg oddechowych, unieruchamianiu złamań i zwichnięć, zapewnienia komfortu termicznego, tamowania krwotoków i opatrywania ran i oparzeń. Miejmy nadzieję, że będzie wykorzystywany bardzo rzadko!